Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

WIWAT MAJ, 3 MAJ!

27 kwietnia w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Patriotyczne apele są w naszej szkole tradycją, jednak w tym roku ze względu na 100-lecie Niepodległości, postanowiliśmy uczcić ten dzień angażując w obchody zarówno uczniów jak i mieszkańców miejscowości, w której znajduje się szkoła.

 

Po odśpiewaniu hymnu uczniowie Wiktor Marszałek oraz Filip Wierzbicki krótko przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. Wysłuchaliśmy także pieśni patriotycznej pięknie zaśpiewanej przez Karinę Kunicką z grupy przedszkolnej.

Po tej krótkiej akademii nastąpił przemarsz patriotyczny. W stworzeniu niesamowitego klimatu udział mieli wszyscy uczniowie, którzy z dumą nieśli własnoręcznie wykonane biało-czerwone flagi i wręczali je napotkanym mieszkańcom.

Wiwat maj, 3 maj!